Mérkőzések : 2006-09-02 (Bajnoki): Kanárik - Győr-Szabadhegy 3 - 5

2006-09-02 (Bajnoki): Kanárik - Győr-Szabadhegy 3 - 5

Dátum: 2006-09-02 at 15:30
MatchID: 87219383
Stadion: Sárga Veszedelem
Nézőszám: 12000

Gyönyörű, napsütéses időjárás és 12000 néző teremtett optimális körülményeket a legendás Sárga Veszedelem pályáján rendezett mérkőzésre. A kissé idegesnek látszó Kanárik játékosokat a vezetőedző érdekes 4-4-2 felállásban küldte pályára. Az összeállítás: Fyhrflod - Pereira, Laitinen, Emilsson, Papp - Farkas, Blaseotto, Örjansson, Herceg - Lipcsei, Persson.

A látszólag jól felkészült Győr-Szabadhegy 3-5-2 felállásban kezdte a mérkőzést. A kezdő tizenegy: Szcze¶niak - Gjøen, Lervik, Edris - Prettenhofer, Michalec, Barış, Morientes, Patosalmi - Foo Lam, Puljić.

Győr-Szabadhegy a középső támadásokra koncentrált. A meccs 5. percében Nick Örjansson tört előre a jobb szélen, majd góllal fejezte be a támadást: 1 - 0, ezzel Kanárik megszerezte a vezetést. Károly Herceg (Kanárik) ügyes labdavezetése mindenkit meglepett, egyedül Joachim Persson várta a beadást, mely hamarosan meg is érkezett, és a megbabonázott kapus feje fölött átemelve a labdát gólt szerzett: 2 - 0. Bo Emilsson növelte Kanárik előnyét a mérkőzés 21. percében, miután a jobb szélen remek lehetőség adódott számára, és nem hibázott: 3 - 0. Preben Lervik (Győr-Szabadhegy) durva szabálytalansága sárga lapot ért. A kitartó Győr-Szabadhegy folyamatosan a jobboldalon próbálkozott az előretöréssel. Preben Lervik helyzetbe is került 24 perc játék után, de a vendéglátók bal oldali védelme megbízhatóan működött, és megállította a támadást. A mérkőzés 25. percében Ole Gjøen ütközött a büntetőterületen belül egy védővel. Az ártalmatlannak tűnő szituáció után a játékost hordágyon vitték le, és helyette Dan Radu folytatta a játékot. Bár egyre reménytelenebbnek tűnhetett a helyzet, Győr-Szabadhegy nem adta meg magát, és a 29. percben Vedran Puljić a középpályán labdát szerzett, majd célba talált, ezzel csökkent a hátrányuk: 3 - 1, jöhet a középkezdés. Az első 45 perc után 3 - 1 állt az eredményjelző táblán. A labdabirtoklási arány a félidőben 59% volt a frissebben mozgó Győr-Szabadhegy javára.

A magát megadni nem hajlandó Győr-Szabadhegy csökkentette hátrányát, egy szép bal oldali kényszerítő után Daniel Michalec bombázott a hálóba. Az állás 3 - 2. 75 perc elteltével Otto Patosalmi (Győr-Szabadhegy) szerencsétlenül esett a karjára, de folytatni tudta a mérkőzést. 77 perc harcos játék után Otto Patosalmi megszerezhette volna a hőn áhított egyenlítő találatot, de csavart lövését Rikard Fyhrflod szépen védte. Győr-Szabadhegy kiegyenlített a 78. percben, amikor Zheng Foo Lam áttört az ellenfél középső védelmén, majd gólt szerzett: 3 - 3. A néha feltűnően szabálytalanul játszó Kanárik-játékos, Leeroy Blaseotto hosszasan rángatta ellenfele mezét, ezért sárga lapot kapott. Győr-Szabadhegy megszerezte a vezetést a 87. percben, amikor Thorsten Edris bal szélen feljött, majd góllal zárta le az akciót: 3 - 4 . A 88. percben a hazaiak bal oldali védelme hatalmast hibázott, így Thorsten Edris törhetett előre. Kicselezte a kapust is, majd gólt szerzett: 3 - 5. A labdabirtoklási arány a félidőben 76% volt a frissebben mozgó Győr-Szabadhegy javára.

A meccs legjobb Kanárik játékosa Károly Herceg volt, ám Gyõzõ Papp teljesítménye, finoman fogalmazva, hagyott némi kívánnivalót maga után. Világos mindenki számára, hogy a mérkőzés legjobb Győr-Szabadhegy-játékosa Thorsten Edris volt,  viszont Zheng Foo Lam az idei leggyengébb teljesítményt nyújtotta. Felhangzott a hármas sípszó, a végeredmény: 3 - 5.