Hírek
Hírek : MINARIK SE - Újpest Partisans 6 - 0

MINARIK SE - Újpest Partisans 6 - 0

Aranyossy Áron  2006.05.30. 20:40

Megalázó vereség a kiesési rangadón...Ki tudja, talán ha Jarl az elején gólt lő, vagy csak sárgát kap egészen máshogy alakul a találkozó...

Felhős időjárás mellett 12280 nézőt regisztráltak az ékszerdoboz-szépségű Csabagyöngye Road lelátóin. Budapesti rangadó lévén a csapatok és a szurkolók felfokozott várakozással, a rendőrség pedig néhány különleges rendfenntartó egység bevetésével készült a mai meccsre. A kissé idegesnek látszó MINARIK játékosokat a vezetőedző érdekes 4-3-3 felállásban küldte pályára. Az összeállítás: Terjéki - Mihályi, Menaballi, Kurpan, Schön - Garaba, Ciorbea, Chang - Dobronya, Paljak, O'Kennedy.

A nagyon elszánt Partisans átgondolt 4-4-2 taktikát választott a mai mérkőzésre. A csapat Rusu - Talabér, Virág, Haken, Földes - Tomas, Boda, Thisted, Görög - Schöttner, Mårtensson összeállításban kezdett.

MINARIK az ellentámadásokra helyezte a hangsúlyt. 7 perc elteltével nagyszerű lehetőség adódott Jarl Mårtensson (Partisans) számára, hogy megszerezze a vezetést, de a lövés elkerülte a kaput. Az ellentámadásokra építő MINARIK gyönyörűen váltott védekezésből támadásba. Ennek volt köszönhető a mérkőzés 13. percében, Máté Mihályi által szerzett góljuk, amivel az állás: 1 - 0. Piros lap! Jarl Mårtensson szándékosan lefejelte ellenfelét, így a mérkőzés 18. percében mehetett zuhanyozni. A hevesen tiltakozó Partisans-kispad a játékvezetőt nem hatotta meg. Kényszerű cserét hajtott végre a balszerencsés MINARIK, Merv O'Kennedy nem tudta folytatni a játékot, helyette Kálmán Varjas jött be. A fegyelmezett MINARIK védekezése kontratámadást eredményezett, így Kirk Chang tiszta helyzetből lőhetett kapura, azonban a lövése kifelé pattant a kapufáról. Konrád Paljak újabb gólt szerezhetett volna a hazai MINARIK együttesének, de a vendég kapus szögletre tolta fejesét. Thore Kurpan a 29. percben remekül csavart egy szabadrúgást a kapura, mellyel MINARIK növelhette volna előnyét, de a vendégek kapusa hárítani tudott. A félidőben 1 - 0 állt az eredményjelző táblán. A félidő nagy részében irányító Partisans fölényét jelzi a magabiztos 55 százalékos labdabirtoklási arány.

Etele Garaba növelte MINARIK előnyét a 58. percben, miután a jobb szélen remek lehetőség adódott számára, és nem hibázott: 2 - 0. 62. perc: Kálmán Varjas (MINARIK) egy pontos távoli lövésből szerzett gólt. A kapus már csak a hálóból tudta kiszedni a labdát: 3 - 0. Krisztián Dobronya góllal fejezte be csapatának bal oldali kontratámadását, melynek köszönhetően a mérkőzés állása 4 - 0. 73. perc: Egy szöglet utáni kavarodásban Máté Mihályi (MINARIK) eszmélt a leghamarabb, lecsapott a játékszerre, és a hálóba "pofozta" azt. 5 - 0 az eredmény. A mérkőzés ezen pontján a vezető MINARIK az előny megőrzésére helyezte a hangsúlyt. Hatalmas hiba után a bal oldalon Etele Garaba indult meg a védőktől szerzett labdával, elfektette a kapust, majd az üres kapuba lőtt. Történt mindez az összecsapás 74. percében, 6 - 0 a helyzetét remekül kihasználó MINARIK javára. Az ebben a játékrészben domináló Partisans 54 százalékos labdabirtoklást mondhatott magáénak.

A helyenként jól játszó MINARIK játékosa, Krisztián Dobronya mai teljesítményével társai fölé nőtt, ám Kende Terjéki teljesítménye, finoman fogalmazva, hagyott némi kívánnivalót maga után. Világos mindenki számára, hogy a mérkőzés legjobb Partisans-játékosa Adalbert Boda volt,  ám Zoltán Virág teljesítménye, finoman fogalmazva, hagyott némi kívánnivalót maga után. A bíró véget vetett az összecsapásnak, 6 - 0 a végeredmény.