Hírek : Újpest Partisans - Győr-Szabadhegy 3 - 2

Újpest Partisans - Győr-Szabadhegy 3 - 2

Aranyossy Áron  2006.05.30. 20:38

Egy szabálytalanságokkal igencsak megfűzerezett találkozó, a mi sikerünkel...

A mai időjárás különösen kellemesnek ígérkezik, és 299 szurkoló döntött úgy, hogy élőben szurkol csapatának a felújított Iron Stadion stadionban. Partisans ezúttal egy 4-4-2 felállás mellett döntött. Az alábbi játékosok alkotják a kezdő tizenegyet: Rusu - Talabér, Haken, Elek, Földes - Tomas, Boda, Thisted, Görög - Mårtensson, Fischl.

Győr-Szabadhegy ezúttal egy 4-4-2 felállás mellett döntött. A csapat Szcze¶niak - Antal, Pintácsi, Radu, Gjøen - Prettenhofer, Pãdurean, Michalec, Edris - Peszeni, Paulusz összeállításban kezdett.

Az ellenfelet meglepni igyekvő Partisans középen vezetett támadásokra helyezte a hangsúlyt. Győr-Szabadhegy ma úgy döntött, hogy a széleken fog inkább támadni. Ramiro Tomas (Partisans) sárga lapos figyelmeztetésben részesült a 27. percben. Győr-Szabadhegy védelme egyre több támadást fordított vissza, a mostanit viszont Daniel Michalec pont a kapusba lőtte, így nincs gól. Dirck Prettenhofer (Győr-Szabadhegy) a sípszó után lőtte el a labdát, így sárgalapos figyelmeztetésben részesült. Dan Radu (Győr-Szabadhegy) a sípszó után lőtte el a labdát, így sárgalapos figyelmeztetésben részesült. Láthatóan a tapasztalatlansága miatt buktatta Ádám Antal teljesen feleslegesen az ellenfél játékosát a tizenhatos vonala előtt, azonban az ezt követő szabadrúgás hatástalan maradt. A hatalmas szívvel küzdő Partisans játékosok többször is megpróbálták áttörni a középső védelmet, de mindig fennakadtak a vendégek falán. A félidő eredménye: 0 - 0. A labdabirtoklási arány a félidőben 57% volt a frissebben mozgó Partisans javára.

A mérkőzés 53. percében Adalbert Boda gólt szerezhetett volna a hazai csapatnak egy jobboldali keresztlabdából, de a lövés célt tévesztett. A mérkőzés 54. percében Ádám Antal (Győr-Szabadhegy) látványos műesését a játékvezető sárga lappal honorálta. Gólszerzési lehetőséget dolgozott ki a szorgos Partisans a találkozó 79. percében: Töhötöm Talabér beadása után tömegjelenet zajlott a kapu előterében, és a vendég védőknek csak nagy nehézségek árán sikerült felszabadítaniuk. 80 percnyi játékot követően Ramiro Tomas (Partisans) másodszor is sárga lapot kapott, így el kellett hagynia a pályát. Zoltán Paulusz, a szerencsétlen áldozat nem tudta folytatni a játékot, emiatt Lukács Bagi igazi bemelegítés nélkül kényszerült átvenni feladatát. A játék ezen szakaszában a vendégek kerültek fölénybe, számos alkalommal közel kerültek a vezetés megszerzéséhez, különösen mikor Dirck Prettenhofer útját már csak Laurentiu Rusu állta el - de a hazaiak hálóőre az utolsó pillanatban megkaparintotta a labdát. A nézőtéren többen is úgy gondolták, hogy a bíró nem volt elég határozott, amikor egyedül Ole Gjøen (Győr-Szabadhegy) játékosnak adott sárgalapot a 85. percben. A vendégcsapat szinte már megszerezte a vezetést egy pompás, 86. percbeli szabadrúgást követően, de Laurentiu Rusu még épp ki tudta piszkálni a labdát a kapu torkából. Töhötöm Talabér (Partisans) durva szabálytalansága sárga lapot ért. A 45 perc alatt a két csapat azonos arányban birtokolta a labdát. Egyik csapatnak sem sikerült a győztes gólt megszereznie a hátralévő idő alatt, így a csapatok túlórára kényszerültek. Laurentiu Rusu ügyesen vetődött a 94. percben Thorsten Edris lövésére, így nincs gól, pedig a vendégek megszerezhették volna a vezetést. A döntés hosszabbítás után sem született meg, tizenegyesrúgások következtek.

Matthias Thisted (Partisans) egy bérgyilkos nyugalmával helyezte a labdát a hálóba. 1 - 0! Attila Pintácsi nem hibázott, a jól helyezett tizenegyessel szemben Laurentiu Rusu tehetetlen volt. 1 - 1. Josef Haken (Partisans) igyekezett megőrizni nyugalmát, miközben szúrós pillantásokat vetett Lech Szcze¶niakra. Erős idegzete végül meg is hozta gyümölcsét, az állás: 2 - 1. Ádám Antal idegei egyszerűen felmondták a szolgálatot, rosszul helyezett lövését Laurentiu Rusu könnyedén ütötte ki.  Adalbert Boda (Partisans) ma igen gyenge napot fogott ki, lövését akár egy óvodás is simán védhette volna, de a közelgő melegfront úgy tűnik Lech Szcze¶niak játékára is hatással van, ugyanis a labda lassan átgurult a lábai között, majd a gólvonalon is: 3 - 1. Lukács Bagi pár lépéses nekifutás után lazán helyezett a kapu fölé. Kristóf Görög jól helyezett lövést küldött a bal sarokra, de a csalódott Partisans-szurkolók bánatára Lech Szcze¶niak remek vetődéssel hárított. Az eredmény nem változott, továbbra is 3 - 1. Krisztián Peszeni (Győr-Szabadhegy) ma egész nap bizonytalanul mozgott a pályán, ez a lövése is gyengére sikerült. 3 - 1 maradt az állás. A mérkőzés sorsdöntő pillanatában nagy nyomás nehezedett Töhötöm Talabér(Partisans) vállaira, el is rontotta lövését, mely épp Lech Szcze¶niak kezei között landolt. Az állás 3 - 1 maradt. Lech Szcze¶niak szemtelenül elrúgta a labdát Laurentiu Rusu mellett, 3 - 2.

Világos mindenki számára, hogy a mérkőzés legjobb Partisans-játékosa Adalbert Boda volt, Brúnó Elek viszont ma különösen rossz napot fogott ki. Thorsten Edris (Győr-Szabadhegy) ma csapata legjobbjának bizonyult, viszont Attila Pintácsi az idei leggyengébb teljesítményt nyújtotta. Felhangzott a hármas sípszó, a végeredmény: 3 - 2.