Összefoglaló : Triumvirátuskupa összefoglaló

Triumvirátuskupa összefoglaló

Aranyossy Áron  2006.11.30. 21:16

Egyenes kiesés...

Köszöntjük vendégeink! Ezen a héten mindenki számára a következő volt a kérdés: Ki jut tovább? Vajon a Nike Total meg tudja állítani a menetelő EasyBand gárdáját? A keresztapa fiai vs Bankfalu Fc. rangadó győztese ki lesz? Az alig játszott Újpest Partisans megrángatja a huligánok bajuszát? FC Juventus... még nem játszott, képes lesz egy bravúrra?

Első helyszínünk a keresztapa fiai arena, ahol a forduló rangadóját játszották. A szakértők szerint háromesélyes lesz a mérkőzés...Nos a három bejött...

A középső védők nagyot hibáztak a mérkőzés 41. percében, Rik Broerse őrizetlenül maradt, és a helyzetet kihasználva gólt szerzett csapata, az általa oly nagyon szeretett Bankfalu számára. Az állás 0 - 1. 0 - 1 az állás az első 45 perc után. Bankfalu dominált, pontosabban 61 százalékban birtokolta a labdát.

A 52. percben Pekka Vähäsarja (Bankfalu) végigviharzott a középső védők gyűrűjén, majd egy nagyszerű bombagóllal zárta le az akciót, ezzel növelte a vendégek előnyét: 0 - 2. A vendég szurkolók tomboltak, amikor Attila Latabár utat tört magának a jobb szélen, majd hirtelen a kapuba küldte a labdát a 58. percben. Bankfalu előnye nőtt, már 0 - 3 az állás. Az ebben a játékrészben domináló Bankfalu 58 százalékos labdabirtoklást mondhatott magáénak.

Most látogassunk el egy igazán pikáns meccsre...Egy teljesen új csap, mire lesz képes egy dörzsölt továbbjutóval szemben?

1 - 0! A hazaiak gólját a meccs 29. percében Lars Feege szerezte, aki a jobbszélső helyén betört a tizenhatoson belülre, és a kapus feje fölött átemelte a játékszert. A nézőtéren többen is úgy gondolták, hogy a bíró nem volt elég határozott, amikor egyedül Tibor Gellei (Juventus...) játékosnak adott sárgalapot a 36. percben. Gabriel Joelsson (Juventus...) akadályozta az ellenfelet egy szabadrúgás elvégzésében, így sárgalapos figyelmeztetésben részesült a 37. percben. 41. perc: Mekkora lövés! Zoltán Árva kb. 30 méterről elengedett bombáját a kapusnak esélye sem volt védeni: 1 - 1. 41. perc: A vendégek középső védői elméláztak egy pillanatra, így Lars Feege (Unió) labdát szerzett, majd a hálóba gurította a játékszert, ezzel megszerezte a vezetést: 2 - 1! Skaistutis Paplauskas, a vendégek játékosa a mérkőzés 42. percében lecsapott egy balról érkező beadásra, és a kapuba továbbította a játékszert: 2 - 2. Az első 45 perc után 2 - 2 állt az eredményjelző táblán. Juventus... dominált, pontosabban 52 százalékban birtokolta a labdát.

3 - 2! A hazaiak gólját a meccs 47. percében Lars Feege szerezte, aki a jobbszélső helyén betört a tizenhatoson belülre, és a kapus feje fölött átemelte a játékszert. Ez már Lars Feege harmadik gólja, így mesterhármast ért el. És még hol a mérkőzés vége! Leroy Holkema (Unió) durva szabálytalansága sárga lapot ért. Gergõ Szalacsi (Juventus...) hordágyon hagyta el a pályát, nem tudta befejezni a mérkőzést, ám a padról lelkesen pattant fel József Kökény, aki örült a nem várt lehetőségnek. 62. perc: a középső vendégvédelem tehetetlenül nézte Dezső Mercz akcióját, melynek végén már 4 - 2 állt az eredményjelzőn.  73. perc: Krisztián Buda ugrott a legmagasabbra, és elegánsan a léc alá bólintott, így az eredmény már 5 - 2. Dicséret illeti a szögletet elvégző Punisa Aarnio nevű Unió játékost.A félidő nagy részében irányító Juventus... fölényét jelzi a magabiztos 52 százalékos labdabirtoklási arány.

A Nike Total 90 nagyon nehezen csikarta ki a továbbjutást. A neheze azonban csak most jön! A menetelő EasyBand gárdájával kellett megütközniük. A végeredmény megdöbbentő...

Roberto Ranieri egy bal oldali szólóval minden védőt maga mögött hagyott, és utána már könnyedén helyezhetett az ellenfél kapujába. Az állás 0 - 1 a találkozó 4. percében. Nagy szólót bemutatva Friedrich Thöni egészen a szögletzászlóig vezette a labdát, majd kisodródva ugyan, de tökéletesen passzolt középre, a kihagyhatatlan helyzetbe hozott Roberto Ranieri pedig nem hibázott, 0 - 2. A vendégek játékosa, Zsolt Lázi könyörtelenül kihasználta az ellenfél jobb oldali védelmének megingását, és növelte csapata, a motiváltan játszó EasyBand előnyét. 0 - 3 az állás 15 perc játék után. Egy gyors EasyBand-akció a bal szélen, melyet Roberto Ranieri góllal zárt, így a 18. percben már 0 - 4 az állás. Ez Roberto Ranieri harmadik gólja volt a meccsen - mesterhármas! Nikos Kopsokefalos (EasyBand) sárga lapos figyelmeztetést kapott 37 percnyi játék után, sportemberhez méltatlan viselkedés miatt. A félidőben 0 - 4 állt az eredményjelző táblán. EasyBand dominált, pontosabban 79 százalékban birtokolta a labdát.

51 percnyi játék után a mesterük által űzött EasyBand játékosai egy sikeres kényszerítőt hajtottak végre, ezt követően Alin Cristache növelte csapata előnyét: 0 - 5.A nézőtéren többen is úgy gondolták, hogy a bíró nem volt elég határozott, amikor egyedül Alin Cristache (EasyBand) játékosnak adott sárgalapot a 57. percben. Luigi Stetzel (Total) hordágyon hagyta el a pályát, nem tudta befejezni a mérkőzést, ám a padról lelkesen pattant fel Balázs Mikáczó, aki örült a nem várt lehetőségnek. Jens Högbo (EasyBand) sárga lapos figyelmeztetésben részesült a 69. percben. Kényszerű cserét hajtott végre a balszerencsés Total, Nicolas Cantin nem tudta folytatni a játékot, helyette Viktor Zádori jött be. A 77. percben Zsolt Lázi (EasyBand) végigviharzott a középső védők gyűrűjén, majd egy nagyszerű bombagóllal zárta le az akciót, ezzel növelte a vendégek előnyét: 0 - 6. 80 perc játékidőt követően egy bal oldali akcióval az ezúttal szemfüles EasyBand gólt szerzett. Az állás 0 - 7, a találatot Zsolt Lázi jegyezte. Ezzel a góllal Zsolt Lázi mesterhármast ért el. Jens Högbo sportszerűtlen viselkedésével "kiérdemelte" második sárga lapos figyelmeztetését is. A felbőszült EasyBand-mester kis híján berontott a pályára, de hiába, emberhátrányban kellett folytatniuk a mérkőzést. A félidő nagy részében irányító EasyBand fölényét jelzi a magabiztos 74 százalékos labdabirtoklási arány.

Végezetül látogassunk el az utolsó helyszínünkre. Két lelkes brigád találkozott itt és végül egy izgalmas mérkőzésen nyert a...jobbik

Joerg Benke, az általa oly hőn kedvelt huligánok játékosa gondolt egyet 6 percnyi játékot követően, és a jobb szélről, a tizenhatos sarkáról egy hatalmas bombát eresztett meg. A kapus még bele tudott érni, de hárítani már nem volt képes: 0 - 1. Jött a gólt hozó 11. perc: egy szögletrúgást követően Wojciech Boryczko csúsztatta meg a labdát, amely így Emanuel Huber elé került, ő pedig nem hibázott, az állás: 0 - 2. A hazaiak szabadrúgás specialistája, Róbert Fischl 19. percben eleresztett bombája utána az állás: 1 - 2. nem túl boldog huligánok stábja a meccs 31. percében cserélni kényszerült, Lóránt Dobrovits sántikált le a pályáról, Yvan Philippeau váltotta.37 percnyi játék után Zalán Králik verte meg középen a védőket, majd a kapus mellett piramidális gólt akasztott a hálóba: 2 - 2.A félidő nagy részében irányító huligánok fölényét jelzi a magabiztos 78 százalékos labdabirtoklási arány.

A mérkőzés 47. percében a saját tempójában futballozó huligánok vezetést szerzett Zoltán Balogh révén, aki cseleivel az őrületbe kergette a középső védőket: 2 - 3. Gerzson Kende (Partisans) akadályozta az ellenfelet egy szabadrúgás elvégzésében, így sárgalapos figyelmeztetésben részesült a 51. percben.A félidő nagy részében irányító huligánok fölényét jelzi a magabiztos 91 százalékos labdabirtoklási arány.